top of page

טיפים לפנסיונר המטייל

יצאתם לפנסיה? בשעה טובה. החלטתם לנצל את הזמן הפנוי כדי להגשים חלומות ולראות עולם? אתם בחברה טובה ואם תבחרו לעשות זאת באמצעותנו, גם בידיים טובות.

אספנו עבורכם חמישה טיפים שכדאי לקחת בחשבון:

טיול מאורגן או עצמאי

רבים מהפנסיונרים מעדיפים טיולים מאורגנים על פני טיולים עצמאיים והסיבות לכך הן מגוונות. אחת מהן, היא התמורה הגבוהה עבור הכסף. ידוע כי חברות הנסיעות מצליחות להשיג עבור קבוצות מחירים נמוכים יותר מאשר עבור נוסע עצמאי. כמו כן, בטיול שכזה לא רק שמספיקים לבקר באי אלו אתרים, אלא גם נהנים ממדריך שמלווה את הסיורים בהסברים מרתקים ונהג צמוד שמקל על ההתניידות מיעד ליעד ומאפשר גם להתרווח ולנוח מעט בין סיור כזה לאחר.

החיסרון הוא שתאלצו לוותר על הגמישות המוחלטת המהווה עבור רבים חלק בלתי נפרד מחופשה בחו״ל. בטיול מאורגן לא תוכלו להיות אדונים לעצמכם ולא תמיד תתחברו לחברי הקבוצה אליה אתם מצוותים.

כמו בכל דבר, יתרונות וחסרונות.

מסלול

אם בחרתם לטייל באופן עצמאי, כאשר אתם מכינים את מסלול הטיול יש לשים דגש מיוחד על נגישות וקירבה לאתרי ם התיירותיים. במקרה של מעבר מעיר לעיר, מומלץ כי לא תהיינה שעות נסיעה רבות. ניתן לפתור זאת ע״י בחירה בטיסות פנים על מנת שלא להתיש את עצמכם וכמו כן, תנו את הדעת על מספר האתרים בהם אתם מבקרים מדי יום כך שלא תגזימו.

מזון

אם בחרתם לטייל בצורה מאורגנת, אל תשכחו לעדכן מראש אם אתם שומרי כשרות, צמחונים, טבעונים, רגישים לגלוטן וכו'. דאגו לברר כמה ארוחות ביום כלולות במחיר ובימי טיול ארוכים יותר, השתדלו להצטייד בצידה קלה למהלך היום מהסופרמרקט שבמלון או החנות הסמוכה.

טיפול רפואי

גם אין אינכם סובלים ממחלה מסוימת או מצב ספציפי, כדאי להיערך בהתאם מבעוד מועד. דאגו לשמור את כתובות בתי החולים הסמוכים ומרכזי העזרה הראשונה הנמצאים באזור שאליו אתם מתכננים להגיע.

חשוב שתצטיידו בתיק תרופות הכולל תרופות להורדת חום, להקלה בבעיות עיכול, כאבים ועוד.

את התרופות שאתם נוטלים באופן קבוע (אם יש כאלה) פצלו בין התיקים השונים, אפסנו את הקופסאות במקום סגור ויבש ורצוי בכמה אריזות נפרדות. ציינו לעצמכם את שם התרופה הלועזי אותה אתם נוטלים, למקרה שתצטרכו להצטייד מחדש בארץ אליה אתם מגיעים.

בטיול מאורגן כדאי לשאול בטרם עת האם ילווה את הטיול רופאאו כי למדריך יש ידע רפואי ראשוני למקרה חירום.

הצוות והקבוצה

בטיול מאורגן חשוב ומומלץ לבדוק כי המדריך מכוון גיל ומנוסה בהדרכת קבוצות בגיל הזהב. על מנת למקסם את ההנאה והסיפוק מהטיול, עליו להובילכם למקומות ולאתרים התואמים את יכולותיכם.

כמו כן, חשוב לפגוש את הקבוצה איתה אתם נוסעים בטרם תיפגשו בשדה התעופה ביום המרגש, לתאם ציפיות, להחליף חוויות מטיולים קודמים ולוודא כי האנשים איתם אתם עתידים לטייל הם כאלה שיהיה לכם נעים בחברתם.

לפני טיול בחו"ל בגיל הזהב, מאורגן או פרטי, יש לזכור כי בניגוד לטיולים אחרים, אתם צריכים התייחסות וטיפול קצת שונים, פשוט מפני שרמת הכושר והסיבולת שלכם ירדה במידת מה במרוצת השנים. דאגו לנוח בצורה מספקת, לשתות, להקשיב לגופכם ובעיקר - ליהנות, ליהנות וליהנות.

חופשה נעימה!


bottom of page